Ahoj vodáci,

pojďte s námi poznat krásu jižních Čech a užít si nezapomenutelné zážitky díky místním řekám. Co pro to musíte udělat? Je to jednoduché. Začněte tím, že si zvolíte řeku, na kterou byste rádi jeli. Bude to mezi vodáky nejoblíbenější Vltava? Nebo snad pomalejší a pro začátečníky vhodnější Lužnice? Nesmíme zapomenout na Otavu, velice pestrou řeku se spoustou jezů.
Až si řeku vyberete, stačí ji zadat na úvodní stránce, vybrat termín, vybavení a zbytek již nechte na nás.z Vše vám připravíme podle dohody na začátek vaší trasy a na konci vše vyzvedneme. Níže nabízíme stručný popis řek, odkazy na jednotlivá nástupní a výstupní místa s možností navigace, mapky a obvyklé trasy.

Vltava

Vltava je naše nejdelší řeka a je po celý rok splavná díky vodní nádrži Lipno, které koriguje její průtok. Mezi vodáky je jednoznačně nejoblíbenější horní část řeky pod vodní nádrží Lipno. Obvykle se začíná ve Vyšším Brodě a končívá se v Boršově nebo ve Zlaté koruně. Řeka hezky teče celoročně a to i v suších obdobích. Většina jezů je tak jednoduše sjízdná. Podél řeky je spousta kempů, hospůdek a kiosků. Zapomenout nemůžeme ani na historická místa, jako je hrad Rožmberk, historické centrum Českého Krumlova, klášter Zlatá Koruna, nebo zřícenina Dívčí Kámen. Dopravní spojení je podél celé řeky perfektní. Nejen vlakové, ale i autobusové a v neposlední řadě vám můžeme nabídnout svezení třeba do Českých Budějovic my.

Nástupní / výstupní místoMapy.czGoogle Maps
Boršov nad Vltavou (Naše základna, parkoviště)
Boršov nad Vltavou (Výstupní místo)
Zlatá Koruna
Český Krumlov (U pivovaru)
Český Krumlov (Větřní)
Kemp Na Pískárně
Kemp Viking
Kemp Vltava
Kemp U Fíka
Kemp Branná
Rožmberk nad Vltavou
Vyšší Brod

Otava

Otava je řekou, která nabízí jak tekoucí tak pomalé úseky. Řeku zpestří množství jezů a krása jihočeských měst. Obvyklý začátek je v Sušici. Když je dostatek vody, tak se začíná i nad Sušicí - Annín, Radešov, Rejštejn. Jedná se o krásný úsek, ale stav vody zde velmi kolísá a úsek není vhodný pro začátečníky. Řeka Otava se většinou splouvá do Strakonic, nebo až do Písku. Z těchto měst je ideální vlakové a autobusové spojení. Z ostatních míst vás do Strakonic, či Písku můžeme odvézt.

Nástupní / výstupní místoMapy.czGoogle Maps
Písek
Putim
Štěkeň
Strakonice
Katovice
Střelské Hoštice
Horažďovice
Dobršín
Sušice

Lužnice

Řeka Lužnice patří u vodáků k oblíbeným českým řekám pro rekreační plavbu, protože má malý spád a teče velice pomalu. Lužnice je velice vhodná pro začátečníky, ale své zalíbení najde i u zkušených vodáků pro její klid a krásnou přírodu. Obvykle se začíná v Suchdole nad Lužnicí a pokračuje se buď po staré řece, nebo po nové řece a Nežárce (častější varianta). Ve Veselí nad Lužnicí se pak opět řeky spojí a pokračuje se přes Soběslav a Tábor do Bechyně. Celá tato trasa je cca na 7 dní. Někteří vodáci volí pouze trasu z Tábora do Bechyně, na které je nejvíce jezů a řeka zde teče rychleji. Naopak úsek mezi Veselím nad Lužnicí a Táborem je velice pomalý a dost často se vodáci nechávají převážet. Tuto službu vám samozřejmě můžeme poskytnout.

Nástupní / výstupní místoMapy.czGoogle Maps
Bechyně
Dobronice
Harrachovka
Tábor
Soukeník
Soběslav
Veselí nad Lužnicí
Hamr
Jemčina
Mláka (Starý Hamr)
Majdalena
Suchdol nad Lužnicí
Pro podrobnější informace nám neváhejte napsat, nebo zavolat. Velice rádi Vám doporučíme trasu podle vašich schopností a časových možností.
Tak ahoj na vodě :)