Ahoj vodáci,

pojďte s námi poznat krásu jižních Čech a užít si nezapomenutelné zážitky díky vodáky nejoblíbenější řece v ČR. Co pro to musíte udělat? Je to jednoduché. Začněte tím, že si zvolíte úsek, který byste rádi jeli. Bude to mezi vodáky nejoblíbenější část z Vyššího Brodu do Českého Krumlova? Nebo si dovolenou prodloužíte až do Zlaté Koruny? Nesmíme zapomenout ani na úsek Zlatá Koruna - Boršov nad Vltavou, nejméně vytížený, ale o to malebnější část Vltavy.
Až si úsek vyberete, stačí jej zadat na úvodní stránce, vybrat termín, vybavení a zbytek již nechte na nás. Vše vám připravíme podle dohody na začátek vaší trasy a na konci vše vyzvedneme. Níže nabízíme stručný popis Vltavy s odkazy na jednotlivá nástupní a výstupní místa s možností navigace.

Vltava

Vltava je naše nejdelší řeka a je po celý rok splavná díky vodní nádrži Lipno, které koriguje její průtok. Mezi vodáky je jednoznačně nejoblíbenější horní část řeky pod vodní nádrží Lipno. Nejčastěji se začíná ve Vyšším Brodě a končívá se v Českém Krumlově (obvykle se pluje 2 dny), ve Zlaté koruně (3 dny), nebo v Boršově nad Vltavou (4 dny). Řeka hezky teče celoročně a to i v suších obdobích. Většina jezů je tak jednoduše sjízdná. Podél řeky je spousta kempů, hospůdek a kiosků. Zapomenout nemůžeme ani na historická místa, jako je hrad Rožmberk, historické centrum Českého Krumlova, klášter Zlatá Koruna, nebo zřícenina Dívčí Kámen. Dopravní spojení je podél celé řeky perfektní. Nejen vlakové, ale i autobusové a v neposlední řadě vám můžeme nabídnout svezení třeba do Českých Budějovic my.

Nástupní / výstupní místoMapy.czGoogle Maps
Boršov nad Vltavou (Naše základna, parkoviště)
Boršov nad Vltavou (Kemp Poslední Štace)
Zlatá Koruna (Kemp)
Zlatá Koruna (U jezu)
Český Krumlov (Kemp Krumlov - U trojice)
Český Krumlov (U pivovaru)
Český Krumlov (Větřní)
Kemp Na Pískárně
Kemp Viking
Kemp Vltava
Kemp U Fíka
Kemp Branná
Rožmberk nad Vltavou (Kemp)
Rožmberk nad Vltavou (Parkoviště)
Vyšší Brod (Kemp Pod Hrází)

Pro podrobnější informace nám neváhejte napsat, nebo zavolat. Velice rádi Vám doporučíme trasu podle vašich schopností a časových možností.
Tak ahoj na vodě :)